您还没有登录,登录以后才可以查看答疑和进行提问。

试题详情

Brando is making soup using two types of beans. He mixes 2 pounds of black beans that cost $1.35 per pound with 3 pounds of lentils that cost $1.75 per pound. What is the cost per pound of the bean mixture?
答案:D

专业教师答疑

问个问题