您还没有登录,登录以后才可以查看答疑和进行提问。

试题详情

A fruit, stand sells two varieties of apples at $1.00 mid $1.25 per pound, respectively, and two varieties of oranges at $1.25 and $1.50 per pound, respectively. Which of the following could be the total price of 3 pounds of one variety of apples and 2 pounds of one variety of oranges at the stand?

Indicate all such prices.
答案:B,C,E

专业教师答疑

问个问题